Backend Developer - praca zdalna

Warszawa

Backend Developer - praca zdalna, Ligo Headhunters

Lokalizacja: Cała Polska

Wynagrodzenie 10 000 - 16 000 PLN netto FV, lub odpowiednio kwota brutto na UoP

Co robimy:

  • Aplikacje obsługujące setki RPS, odpowiedzi w ciągu pojedynczych milisekund
  • Korzystanie z Big Data w celu personalizacji treści, automatyzacji procesów i innych
  • Programowanie aplikacji w architekturze mikrousług

Co oferujemy:

  • Możliwość pracy 100% zdalnie
  • Realny wpływ na rozwój projektów, które docierają do milionów użytkowników
  • Wsparcie merytoryczne i pracę w doświadczonym zespole
  • Jeżeli nie znasz języka Go, u nas szybko go poznasz
  • Zatrudnienie w stabilnej organizacji, która trwale i nieustannie zmienia obraz polskiego rynku

Rola w zespole:

  • Programista backend
  • Tworzenie interfejsów API i realizacja przetwarzania backendowego dla nowych usług Wirtualnej Polski
  • Współpraca z programistami realizującymi aplikacje frontendowe (JS/react)
  • Współudział w tworzeniu architektury systemów

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie nowych usług w ramach rodziny portali

Wymagania:

  • Doświadczenie w programowaniu aplikacji webowych
  • Chęć nauki nowych technologii
  • Umiejętność pisania czystego, zrozumiałego kodu
  • Znajomość protokołu HTTP
  • Podstawowa znajomość systemu Linux
  • Znajomość systemu kontroli wersji Git
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Samodzielność wymagana przy pracy zdalnej

Dodatkowo docenimy:

  • Znajomość jednego lub kilku języków programowania: Go, Python, C, Ruby, PHP
  • Doświadczenie w projektowaniu / programowaniu systemów rozproszonych
  • Znajomość GraphQL-a
  • Znajomość baz danych NoSQL (Mongo, Redis)
  • Znajomość technologii Docker
  • Wkład w projekty OpenSource
  • Wystąpienia na konferencjach

Dlaczego warto pracować w naszym zespole?

W ciągu ostatniego roku nasza praca polegała na tworzeniu zupełnie nowych usług, innowacyjnych na skalę kraju. W tym czasie przeszliśmy przez fazy projektowania, implementacji i wdrażania nowych usług z których codziennie korzystają miliony Polaków. W najbliższym roku nie planujemy zwalniać tempa, a to oznacza dużo nowej wiedzy, nowych technologii i nowych doświadczeń. Jeżeli chcesz się rozwijać i nie boisz się wyzwań, nie mogłeś trafić lepiej.